آشنایی با بهترین جشنواره های گل در دنیا
دانستنی های سفر

آشنایی با بهترین جشنواره های گل در دنیا

یکی از جذابیت های فصل بهار شکوفه ها و گل های بهاری هستند که بزرگی طبیعت و قدرت خداوند را در این فصل به نمایش می گذارند. هر سال در فصل بهار جشنواره های گل زیادی در سراسر دنیا برگزار می شود که در آن ها انواع گل های بهاری را می توان پیدا کرد.
این جشنواره ها یکی از بهترین مکان هایی هستند که می توانید گل ها و شکوفه های بهاری را تماشا کنید. در این مطلب قصد داریم بهترین جشنواره های دنیا را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به خارج از کشور را داشتید این جشنواره ها را نیز در نظر بگیرید.

  • جشنواره شکوفه گیلاس، ژاپن

هر سال از اواخر ماه اپریل تا اواسط ماه می در پارک ماتسومائه کوئن ژاپن جشنواره بی نظیر سکوفه های گیلاس برگزار می شود. در ژاپن به شکوفه گیلاس ساکورا می گویند و گل ملی ژاپن است که هر ساله گردشگران زیادی با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما به دیدن این شکوفه های زیبا می روند. جشنواره شکوفه گیلاس در این کشور قدمت 1500 ساله دارد.
در جزیره هوکایدو از اواخر فوریه شکوف های گیلاس شروع به باز شدن می کنند و تقریبا اوایل ماه می این جزیره غرق در شکوفه های صورتی و زیبا می شود که چشم انداز بی نظیری را به وجود می آورد. در کشور ژاپن جشنواره های زیادی برگزار میشود اما باشکوه ترین و زیباترین جشنواره ای که برگزار می شود ماتسومائه است که با بیشتر از 10000 درخت گیلاس باعث غرف شدن این شهر ساحلی در شکوفه ها می شود.

  • جشنواره ملی شکوفه گیلاس، واشینگتن

یکی از بهترین جشنواره های گل دنیا هر سال از ماه مارچ تا اپریل در واشینگتن دی سی برگزار می شود که گردشگران زیادی با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما از آن دیدن می کنند. اولین باری که این جشنواره برگزار شد در سال 1927 بود و علت برگزاری آن قدردانی از 3000 درخت گیلاسی بود که کشور ژاپن در سال 1912 به آنجا اهدا کرد.
در این جشنواره علاوه بر دیدن کوفه های زیبا می توانید به فعالیت های دیگر مثل بادبادک بازی و مسابقات هیجان انگیز دیگر نیز بپردازید. یکی از تفریحاتی که در این مجموعه برای بازدید کنندگان و گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما به آنجا رفته اند در نظر گرفته است قایق سواری با قایق های پارویی در یک دریاچه ی زیبا که با شکوفه های گیلاس تسخیر شده است می باشد.

  • جشنواره گل آزالیا، کارولینای شمالی

هر سال در ماه اپریل یکی از جذاب ترین و معروف ترین جشنواره های گل در کارولینای شمالی برگزار می شود. همانطور که از اسمش پیداست این جشنواره فقط به گل های آزالیا تعلق دارد و اولین بار در سال 1948 برپا شد که امروزه گردشگران زیادی را با خرید بلیط هواپیما یا بلیط ارزان هواپیما به سمت خود جذب می کند. در این جشنواره به جز گل های آزالیا سرگرمی هایی مثل سیرک و مسابقات جالب هم وجود دارد.
جالب است بدانید هر سال بیشتر از 200000 نفر برای دیدن پیاده روی این فستیوال در این جشنواره شرکت می کنند. افتتاح جشنواره گل آزالیا بدین صورت است که یک تور نمادین در یکی از خیابان های شهر به راه می افتد و در آخر ملکه آزالیا به طور نمادین این جشنواره را افتتاح می کند و پس از آن گردشگرانی می توانند از برنامه های جالب و گل های زیبا لذت ببرند.

  • جشنواره آزالیای سلطنتی، کره جنوبی

کوهستان سوباک 12 قله دارد که یکی از آن ها سوباکسان است که در مرز دو استان چونگ بوک و گیونک بوک قرار دارد. برای برگزاری جشنواره گل های بهاری هر سال پارک ملی که در این منطقه وجود دارد را انتخاب می کنند. هر سال از اواخر ماه می تا اوایل ماه جون گردشگران زیادی برای دیدن گل های وحشی، انوع درختان و گل های آزالیای سلطنتی که این پارک را مثل یک بهشت می کنند با پرواز داخلی یا خارجی و بلیط ارزان هواپیما به آنجا سفر می کنند.
زیبایی این پارک در ماه می به قدری زیاد می شود که خیلی از گردشگران آن را شبیه به کوه های آلپ سوییس می دانند. گردشگران می گویند زمانی که توی این پارک قدم می زنید فکر می کنید پا روی یک پارچه ی ابریشمی رنگارنگ و لطیف گذاشته اید.

جشنواره گل کره جنوبی
  • جشنواره گل لاله، اوتاوا، کانادا

در جریان جنگ جهانی دوم کانادا یک بندر امن برای خانواده سلطنتی فراهم کرد به همین دلیل پرنسس جولیانا برای تشکر از این کار 100000 شاخه گل لاله هلندی را به اوتاوا هدیه کرد. از آن سال تا الان شهر اوتاوا ا این هدیه با ارزش و هیجان انگیز به خوبی مراقبت کرده است و باعث شده این مکان به یکی از زیباترین جشنواره های گل بهاری تبدیل شود.
در حال حاضر هر سال در ماه می میلیون ها گل لاله در کنار کانال ریدو به چشم می خورد که یک صحنه ی خیلی زیبا و بهشتی را به وجود می آورد که گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. در این جشنواره هر سال برنامه های زیادی در نظر گرفته می شود مثل مراسم سالانه Tulip Ball، مسابقه آرایش مو با گل، سرگرمی های کودکانه مانند جستجوی گنج لاله ای، مهمانی چای دیوانه در روز مادر و … .

  • جشنواره گل، مادیرا، پرتغال

این جشنواره که هر سال در ماه می برگزار می شود به باغ شناور آتلانتیک معروف است و در جزیره مادیرا واقع در کشور پرتغال برپا می شود. بزرگترین شهر در جزیره مادیرا که فونچال نام دارد همه ساله میزبان گردشگرانی است که با پرواز داخلی یا خارجی و بلیط ارزان هواپیما به دیدن این جشنواره می آیند. در این جشنواره هنرمندان محلی دور هم جمع می شوند و با گل ها مجسمه های زیبا وفرش های رنگارنگ درست می کنند تا در خیابان اصلی آن ها را به نمایش بگذارند.
جشنواره مادیرا بخش های جذاب زیادی دارد که یکی از آن ها رژه و پیاده روی جوانان و کودکان است که لباس هایی ساخته شده از گل را به تن می کنند و به همراه کودکان به سمت تالار شهر رژه می روند سپس با استفاده از گل یک دیوار امید در آنجا می سازند. اگر زمانی با پرواز داخلی یا خارجی به این جشنواره رفتید می توانید از کارناوال های شاد، رقص، اجراهای فولکلور و … لذت بسیاری ببرید.

  • جشنواره ساکورا، کپنهاگ، دانمارک

از سال 2005 تا به امروز پارک لانگلین در کپنهاگ محل برگزاری جشنواره سالانه شکوفه های گیلاس است. این جشنواره پس از هدیه کردن 200 اصله درخت گیلاس از کنسول افتخاری هیروشیما در دانمارک به شهر کپنهاگ در حال برگزاری است.
هر سال در ماه اپریل گردشگران زیادی با پرواز داخلی یا خارجی و بلیط ارزان هواپیما چارتر خود را به کپنهاگ می رسانند تا بتوانند در این جشنواره شرکت کنند و از برنامه های هیجان انگیز آن مثل رقص سنتی، موسیقی محلی و مسابقات جذاب بهره ببرند. در نزدیکی این پارک بازاری وجود دارد که خرده فروشان در آن صنایع دستی چوبی، مجسمه و تندیس های سیمی را برای فروش گذاشته اند.

زیباترین جشنواره های گل دنیا
تصویر نویسنده
admin