آشنایی با پارک های بانوان تهران
سرگرمی

آشنایی با پارک های بانوان تهران

بوستان هایی مخصوص بانوان

در شهر تهران چند پارک و بوستان مخصوص بانوان وجود دارد . یعنی بانوان تهرانی در این پارک ها می توانند به صورت آزادانه در محیطی کاملا زنانه به تفریح و ورزش بپردازند.این بوستان ها مکان مناسبی برای دیدار دوستان و نیز اردو و تفریح کودکان و همچنین برای گذراندن یک روز مفرح و سرشار از انرژی است.از جمله پارک بانوان در تهران می توانیم به بوستان پردیس بانوان و بهشت مادران،شهر بانوان و بوستان نرگس اشاره کنیم و تفریح برای بانوان در تهران محسوب می شود.پارک های تهران بیشمارند که مکانی امن برای خانواده ها ایجاد می کنند.

بوستان پردیسان بانوان

در جنوب شرقی شهر تهران در بلوار آزادگان و میدان بسیج در ضلع شمالی بوستان پردیسان واقع شده است .این پارک بانوان در تهران که از قدیمی ترین بوستان های بانوان می باشد دارای مسیر سنگ فرش شده مخصوص پیاده روی و مسیر دوچر خه سواری و سالن های استخر و والیبال ،تنیس و فوتبال و همچنین کتابخانه و قسمت بازی کودکان می باشد این یعنی یک تیر و چند نشان که بانوان عزیز می توانند در این مکان، اقامتی یک روزه داشته باشند. در آخر اینکه این بوستان مساحتی بالغ بر27کیلومتر مربع دارد و از پار ک های تهران محسوب می شود.

بازدید از پارک بانوان تهران

بهشت مادران

در مسیر بزرگراه رسالت از شرق به غرب قبل از بزرگراه حقانی بوستان بهشت مادران در سمت راست جاده قرار دارد،که البته مسیر پارکینگ کمی تفاوت دارد. به این صورت که ابتدا باید وارد حقانی شمالی شده و سپس اولین خروجی به سمت راست وارد پارکینگ شویم.این پارک در ابتدا پارکی عمومی بوده است. اما در سالهای اخیر توسط شهرداری تهران به مکانی مخصوص بانوان تبدیل شده است. این پارک که جز پارک های تهران است ،در روزهای تعطیل و جمعه ها پارک مانند گذشته عمومی شده و مخصوص خانواده های تهرانیست.از امکانات این مجموعه 19 کیلومتر مربعی می توانیم به مسیر دوچرخه سواری و زمین بازی کودکان و آلاچیق های پارک اشاره کرد.

شهر بانوان

بخشی از شمال پارک ولایت به بوستان شهر بانوان تبدیل شده است که مساحتی بالغ بر 6 هکتار دارد.از امکانات آن می توانیم به پیست اتومبیل رانی،زمین چمن،باغ های ایرانی وکلاس های آموزشی،تالارها ی مد و فروشگاههای زنانه اشاره کرد. در انتهای اتوبان نواب وتقاطع تند گویان از قسمت شمالی می توانیم وارد پارک شویم.

بوستان نرگس

این مجموعه 17 هکتاری قسمتی از بوستان قائم است. تفاوت عمده ی بوستان نرگس با منطقه های دیگر از این قبیل وجود دریاچه ی مصنوعی وسط آن است و امکانات دیگر آن باغ های ایرانی زیبا ،پیست اسکیت و دوچرخه سواری می باشد.این طبیعت زیبا درمحله یافت آباد در تقاطع بلوار معلم و حیدری می باشد.

پارک مخصوص بانوان تهران
تصویر نویسنده
admin