مجوعه تفریحی دریاچه فشافویه
گردش و تفریح

دریاچه فشافویه کجاست؟

شهر تهران ساحل ندارد و بیشتر به آلودگی و ترافیک و شلوغی شناخته می شود اما موضوع به همین جا ختم نمی شود چون قرار است نظرتان را درمورد آن عوض کنیم و شما را تا نزدیکی فرودگاه امام خمینی بکشانیم. درست نرسیده به فرودگاه امام و در 18 کیلومتری اتوبان تهران قم، دریاچه ای هست که تمام امکانات تفریحی سواحل کیش، ترکیه و … را داشته و جذابیت بسیار زیادی چه برای ساکنان و چه برای شهرهای دیگر ایران دارد. دریاچه فشافویه یا همان دریاچه مصنوعی فشافویه در منطقه حسن آباد شهر ری این مکان را مراجعه کنندگانش می دهد تا با کمترین هزینه بتوانند از امکانات بازی های آبی در نزدیکی شهر تهران استفاده کنند. از جمله تفریحاتی که در این مکان ایجاد شده است و جذابیت آن را چندین برابر نیز کرده است می توان به جت اسکی و قایق سواری آن اشاره کرد.
این دریاچه برای شهروندان این امکان را فراهم کرده است تا به راحتی بتوانند از امکانات ساحلی فشافویه و تفریحات متنوعی که بویژه برای جوانان در نظر گرفته شده استفاده کنند.

دریاچه تفریحی فشافویه

قرار نبود فشافویه یک دریاچه تفریحی و گردشگری باشد اما زمانی که در این منطقه دریاچه مصنوعی ساخته شد، آنهایی که از بوجود آمدن آن خبر داشتند، روزهای تعطیل روانه فشافویه می شدند تا کمی تفریج کنند. این ماجرا به سال 85 بر می گردد. در همین زمان و تا سال 86 حتی برخی از مردم، با جت اسکی های شخصی، در دریاچه فشافویه تفریح می کردند. این استقبال مردمی باعث شد شرکت آب اسکی فشافویه تاسیس شود و امکاناتی برای تفریحات آبی دریاچه فشافویه فراهم کند. اسفند 87 این اتفاق افتاد. البته تا تابستان 88 خبری از بلیت فروشی و عضو گیری نبود.
فشافویه مکان تفریحی جذابی را بوجود آورده است. هم فرصت تفریحات دریایی فراهم است و هم می توان پیک نیک خوبی را در یک روز تعطیل داشت. دریاچه 7 هکتاری فشافویه، اکنون روزانه تا 300 مراجعه کننده دارد که عمدتا برای ورزش های آبی به آنجا می روند. البته اگر در روزهای تعطیل و یا آخر هفته به دریاچه فشافویه بروید با جمعیتی از مردم روبرو خواهید شد که در حال انجام جت اسکی و اسکی روی آب و باقی تفریحات آبی هستند. در فشافویه جت اسکی های قدرتمندی وجود دارد و عموم آنها 1500 سی سی حجم موتور دارند. همچنین قایق های شاتل و دونات، بنانا و کایاک هم وجود دارد.

دریاچه فشافویه تهران

زمستان فشافویه

حتما حواستان هست که در پاییز و زمستان برای لذت بردن از تفریحات آبی، باید فضاهای سرپوشیده را انتخاب کنید. پس تا اول آبان بیشتر فرصت ندارید به دریاچه فشافویه بروید. اما از آبان تفریحات دیگری در انتظار شماست؛ پینت بال، تیرو کمان، سوارکاری، تراپ، اتومبیلرانی و … .
پیست اتومبیلرانی فشافویه تاکنون سه مسابقه ملی بزرگ را به خود دیده است؛ مسابقات اتومبیلرانی قهرمان کشوری آبان 88 (خودروهای دو دیفرانسیل)، استانی اسفند 88 و قهرمان کشوری.

امکانات تفریحگاه فشافویه

جای پارک مناسب
بوفه
کافی شاپ، رستوران، سالاد بار
بیمه برای تمام افراد در حال بازی
حمام و رختکن

مجوعه تفریحی دریاچه فشافویه
تصویر نویسنده
admin